Ogłoszenia XXXI Niedzielę Zwykłą

Posted on
 1. W ostatnią niedzielę października, w kościołach poświęconych, których data poświęcenia jest nieznana, obchodzi się liturgicznie rocznicę poświęcenia. Tak jest dziś i u nas. Może ktoś chciałby przyczynić się do poznania historii naszej kaplicy? Należałoby przejrzeć archiwalne dzienniki warszawskie, na początek z roku 1918.
 2. Dziękuję bardzo:
  • Księdzu Józefowi za zastępstwa podczas moich rozjazdów, a Państwu za modlitwę i nadzieję na powrót
  • sponsorom i uczestnikom weekendowej wyprawy na Litwę
  • p. Nadii za pomoc we wtorkowym prowadzeniu różańca w katedrze
  • p. Łucjanowi za piękne kwiaty
  • wszystkim zaangażowanym w zbiórkę żywności, oraz odbierającym spady z Biedronki
 3. Zainteresowanych odbieraniem żywności, regularnie lub okazjonalnie, proszę o kontakt.
 4. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Msze o 10:00 i 19:30, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00.
 5. Pojutrze dzień zaduszny. Msza o 7:00.
 6. Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za zmarłych – w ciagu dowolnych ośmiu dni, dla jednej osoby dziennie. Należy pobożnie nawiedzić dowolny cmentarz, w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą i pomodlić się w intencjach papieża Franciszka.
 7. W dowolnym dniu listopada można uzyskać odpust zupełny dla siebie. Trzeba nawiedzić kaplicę lub kościół i zmówić tam pobożnie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, oraz również przyjąć Komunię świętą w stanie łaski uświęcającej. Aktualnie papież prosi o modlitwę o wsparcie i światło dla osób w depresji oraz wypalonych zawodowo, ale nie tylko.
 8. W środę 3.11:
  • 17:00 jak zwykle klub SPERO
  • 18:00 dodatkowa Msza św., wotywna o Matce Bożej Stolicy Mądrości
  • 19:00-20:15 zebranie działaczy w klubie
 9. W czwartek 4.11
  • 227. rocznica Rzezi Pragi – zbiórka w klubie o 16:45, pogadanka i wspólne wyjście do katedry św. Floriana na Mszę za poległych, zaplanowaną na 18:00, po drodze miejsce pamięci
  • 19:00 nabożeństwo pokutne w klubie
 10. W piątek pierwszy piątek listopada.
  • 19:00-20:30 spowiedź w klubie
  • 21:00 dodatkowa Msza święta
 11. Za tydzień Msza święta za nasz klub – zgodnie z zapowiedzią, o godzinie 10:00. Będzie to Msza zbiorowa, a szczególnie wypominkowa za naszych zmarłych. Ofiary złożone na tacę wesprą działalność naszego klubu.
 12. Sprzątanie kaplicy – nasza wspólna sprawa, płatne 100 zł z tacy, piątek/sobota rano, zapisy tylko u mnie w kaplicy w niedziele

Zapraszam na strony brzeska12.plstolicama.caritas.pl, telefon do mnie 513 100 554. Proszę dzwonić i pisać w każdej potrzebie. ks. Konrad Hasior 🙂

PERSPEKTYWY

 • Trzy wyprawy listopadowe:
  • cz 11.11 Muzeum Chleba, Muzeum Katyńskie i trampoliny
  • pt 12.11 Szlak Pejzażowy Doliny Świdra – wyprawa piesza 12 km
  • sob 13.11 Lasy Garwolińskie i Mariańskie Porzecze – wyprawa piesza 20 km
   Wstęp na trampoliny 300 litów lub 15 zł. Reszta za darmo + premia według tabeli. Alternatywą pogodową dla wypraw pieszych jest wyjazd do Białegostoku do Muzeum Pamięci Sybiru. Zapisy u mnie do poniedziałku 8.11.
 • 3-4.12 zbiórka żywności w Biedronkach
 • wspólne oglądanie filmu „Prymas. Trzy lata z tysiąca”
 • wyprawa do Wrocławia
 • majówka komunijna i rocznicowa w Gorcach 1-7.05.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *